Vllaznia s’ndalet ne zhvillimin e ndeshjeve miqesore dhe pas asaj te luajtur diten e djeshme ndaj Bylisit, ka siguruar nje tjeter kundershtar per t’u ndeshur.

Dhe ne fakt nuk eshte nje kundershtar dosido por nenkampionet e Shqiperise, ekipi i Kukesit. Burime prane klubit shkodran bejne te ditur se miqesorja eshte planifikuar te luhet diten e shtune.

Per shkak te punimeve qe po behen ne tapetin e fushes se stadiumit “Loro Boriçit”, sigurisht qe kjo ndeshje nuk do te luhet ne Shkoder por jashte saj.

Kjo mbetet per t’u pare por gjithsesi ajo qe mund te thuhet eshte se do te jete nje sfide interesante dhe nje sprove e vertete per kuqeblute ne prag te nisjes se sezonit te ri futbollistik.

Vllaznia deri me tani ka zhvilluar 9 ndeshje miqesore, nga te cilat ka fituar 4, barazuar 3 dhe humbur 2. Tashme mbetet per t’u pare se çfare do te dhuroje miqesorja e dhjete, ajo ndaj Kukesit te Skender Geges./SHKODRA-SPORT.COM/