Ne oren 17.30 ne kompleksin “Football Republic” do te luhet ndeshja miqesore ne mes ekipeve te Kukesit dhe Vllaznise, nje miqesore qe do t’u vleje jo pak stafeve teknike ne prag te nisjes se sezonit te ri futbollistik.

Nga ajo çfare behet e ditur, Vllaznia nuk do te ndryshoje asgje sa i takon formacionit te saj per kete ndeshje, krahasuar me sfiden e kaluar ndaj Bylisit.

Keshtu ne porte do te jete Zogoviç, ndersa katershja e mbrojtjes do te jete e perbere nga Gurishta qe do te luaje ne te djathte, Isaevski ne te majte dhe dyshja Adili-Imami ne qender.

Ne mesfushe po ashtu te njejtet lojtare me Krymin, Markun dhe Krujen ndersa ne pjesen ofensive te skuadres do te luajne Victor da Silva, Imeri dhe Dilaver.

Sifa me nenkampionet e Kukesit eshte shume e rendesishme per ekipin shkodran sepse do te nxjerre ne pah vlerat e verteta te tij. Duhet thene se Vllaznia ka pesuar shume ndryshime gjate kesaj periudhe dhe per kete arsye, keto miqesore po e ndihmojne jo pak stafin teknik./SHKODRA-SPORT.COM/