Analisti i futbollit, Artan Pogoni, i ftuar në “Ora Sport” në RTV Ora, ironizoi me qëndrimin injorues të qeverisë deri tani përballë 4 kërkesave të Ligës Profesioniste të Futbollit.

Sipas tij, kur luan Kombëtarja ministret luten për një biletë për burrin, kur vjen puna për të ndihmuar sportin askush nuk reagon.

“Ata që mbrojnë qeverinë qeverinë dolën e anatemuan kapitenët e ekipeve, “ata nuk dijnë të lexojnë” e të tjera si kjo.

Këtë javë e moren një përgjigje dhe ata. Mund të kenë sot një post qeveritar, por mos harroni atë që tha Kadia, disa e kërkojnë një biletë për ekipin kombëtar për burrin ajo ministrja.

Kur vjen puna për të ndihmuar sportin, bëhet fjalë për 50 milionë euro, e të flasësh për mijëra e mijëra njerëz, të rinj e fëmijë, çfarë të thuash…”, tha Artan Pogoni.