Drejtori I Partizanit, Olsi Rama është I ftuar në Neës 24 ku po diskutohet për Ligën dhe bojkotin e futbollit.

I vëllai I kryeminsitrit të vendit ka treguar se liga duhet të qartësohet, ndërsa tregon se ka folur me Edi Ramën përpara një viti sa I takon ligjit të sponsorizimeve.

“Futbolli është një katalizator I mirë, duhet të bëhet një përçapje gat ë dyja palët si nga Qeveria ashtu edhe nga Liga.

Sa më shumë të vonohet nisja aq më shumë do na largohen tifozët sepse kemi problem edhe stadiumet, kur të nisë kampionati do humbasë ky support. Liga duhet të qartësohet për idetë dhe të diskutohet në tavolinat përkatëse.

Bisedë me vëllanë kryeministër? Kam pasur nje bisedë që vjet kur doli kjo pjesa e bojkotit, që doli ligji I sponsorizimit. Kemi bërë pakt që mos flasim për futboll, ndajmë pak mendime më shumë për Juventusin se për Partizanin”, tha Olsi Rama./newsport/