Ansu Fatti është padyshim me shumë fat që në moshën 17 vjeçare luan titullar te Barcelona.

Djaloshi I Artë siç quhet në Spanjë mbase do ishte më I lumtur nëse do mbushte moshën madhore, pasi pas dopietës së djeshme nuk ia ka dalë të tërheqë trofeun e lojtarit më të mirë.

Në Spanjë nuk mundën t’ia japin lojtarit trofeun pas fitores që Barcelona mori 4-0 me Villareal, pasi djaloshi është nën moshë dhe kjo përbën shkelje.

Një arsye banale dhe e pakuptimtë që I mohon djaloshit të shijonte suksesin e merituar./newsport/