E ka deshiruar dhe enderruar shume nje dite te tille dhe ajo me ne fund erdhi. Eraldo Deda qe prej dites se sotme eshte zyrtarisht pjese e Vllaznise. Mesfushori 19 vjeçar ka realizuar kesisoj endrren e tij te madhe duke u bere pjese e skuadres se tij te zemres.

Permes nje postimi te bere ne profilin e tij ne rrjetet sociale, Deda ka nje seri falenderimesh per te gjithe ata qe i kane qendruar afer, e po ashtu edhe per drejtuesat e Vllaznise, presidentin Xhaferi ne veçanti, por nuk mund te qendronte pa permendur edhe sponsorin e tij si dhe Erjon Hotin, ish- mesfushorin e Vllaznise qe e ka mbeshtetur shume gjate kesaj periudhe. Ja çfare shkruan Deda ne postimin e tij:

“Pershendetje te gjitheve. Nga sot zyrtarisht pjese e klubit me te madh ne Shqiperi KF Vllaznia Shkoder
Jam shume i lumtur qe kontrata ime e pare si profesionist u arrit me ekipin tim te zemres.

Per kete gje dua te falenderoj te paren familjen time e cila me mbeshteti gjithmone. Falenderoj presidentin Alban Xhaferri dhe te gjithe drejtuesat e Vllaznise, gjithashtu falenderoj edhe menaxherin Elton Marini dhe Erjon Hotin per punen e tyre.

Nje falenderim shume te madh edhe per tifozat kuqeblu. Ju falenderoj shume per mbeshtetjen e dhene”.