Pas Alsid Tafilit dhe Egzon Shimajt, nje tjeter futbollist shkodran eshte bere pjese e Beses se Kavajes. Behet fjale per mbrojtesin Armenis Kukaj.


Besa po kērkon të jetë një skuadër kompetìtive dhe me synìmin e vetëm që në fùnd të sezonit të ngjìtet në elìtë.
Besa duket se ka bērë të vetìn edhe shkodranin Armenis Kukaj që prìtet të luaj si qendērmbrojtës.


Kukaj që ka dalē nga Vllaznia dhe ka qenë pjesë e skuadrës së Parë, por edhe e ekipit B, shkoi në Gjirokastër ku ishte pjesë e bluzinjve për dy sezone.


Këtë verë u bë pjesē e Bylisit, madje ishte afrìmi i parë në Ballsh, duke u prėzantuar nga drejtuesit e tij si perforcimi i pare ne merkato.
 Por kohet e fundit Kukaj ka prishur kontraten me ballshiotët dhe tani duket se është shumë afēr Besës për të vìjuar karrìerën.

Me marrjen edhe te ketij lojtari, tek Besa duket se kane vendosur ta mbyllin merkaton dhe jane gati per nisjen e kampionatit ku padyshim qe do te pretendojne ngjitjen ne kategorine Superiore./SHKODRA-SPORT.COM/