Ajo qe kemi bere te ditur sot, eshte bere realitet pasdite teksa klubi Vllaznia ka njoftuar firmosjen e kontrates 5 vjeçare me mesfushorin Eraldo Dede.

Ka qene vete klubi shkodran qe e ka bere publike kete gje permes faqes zyrtare te tij ku shkruan:

“KF Vllaznia bën të ditur se pasditen e sotme ka firmosur kontratën edhe me futbollin Eraldo Dede.

Mesfushori 19 vjeçar do të jetë pjesë e kuqebluve për 5 sezonet e ardhshme, një tregues ky që futbollistët e talentuar të dalë nga Akademia jonë do të jenë gjithnjë në qendër të vëmendjes së klubit duke u konsideruar e ardhmja e tij”.

Dede tentoi te kalonte tek Apolonia, por drejtuesit e Vllaznise kane kembengulur duke moe e lejuar te largohet dhe per rrjedhoje sot ka ardhur firma ne kontrate./SHKODRA-SPORT.COM/