Pas nje sezoni shume te mire me Llapin, mesfushori koplikas Ersil Ymeri ne menyre krejt te papritur ka lajmeruar largimin nga kjo skuader.

Ndodh keshtu kur kampionati kosovar ka filluar, megjithate gjerat kane marre rrjedhe tjeter dhe Ymeri ka vendosur te nderprese kontraten me kete klub.

Nje gje te tille e ka lajmeruar vete ai permes nje postimi ne rrjetet sociale ku shkruan:

Pershendetje!

Nga sot nuk jam me pjes e ekipit te K.F. Llapi.

Nje periudh qe do jet gjate ne memorien time per sezonin e mire qe bera dhe per mbeshtetjen maksimale qe me kan dhene tifozat.

Falenderime per stafin drejtues per presidencen e klubit , per te gjith pjesetaret qe kam pasur mundesi te punoj ne klub dhe kenaqesi qe kam punuar me djem te mrekullushem.

Ultras Legjendat dhe 1932 do jeni gjithmon ne zemren time , nje tifozeri qe shpresoj qe shum shpejt te shperblehen me suksese.

Shum suksese ne vazhdim K.F Llapi !

I juaji Ersil Ymeri 6 .