Ditet e fundit kemi shkruar per disa raste kur traditat familjare ne sport po shtohen çdo dite e me teper ne Shkoder. Djem qe ndjekin rrugen e baballareve, nipa qe duan ti ngjajne gjysherve kampione e rekordmen.

Sot do te ndalemi tek nje rast tjeter, brenda se njejtes familje ku tashme kemi nje tjeter pjestar te saj qe vesh fanellen e Vllaznise.

E kemi fjalen per familjen “Pjeshka”. Djali i madh i kesaj familje- Denisi, ka disa vite e ka veshur fanellen e Vllaznise, nderkohe qe dz sezonet e fundit ka luajtur me Laçin, Flamurtarin dhe se fundi me Teuten.

Por nderkohe nje tjeter pjestar i kesaj familjes- Paolo, ka ndjekur rrugen e te vellait. Deri ne fundin e sezonit te kaluar, ai ka qene pjese e Akademise AAS ndersa kete sezon eshte bashkuar me Akademine Vllaznia.

17 vjeçari eshte bere pjese e ekipit U19 qe drejtohet nga trajneri Luan Zmijani dhe ka te dhena shume te mira per vazhdimin e metejshem te karrieres.

Endrra e tij e madhe kuptohet eshte ajo qe nje dite te veshe fanellen e ekipit te pare te Vllaznise, ashtu siç ka bere edhe i vellai- Denisi. Por ne ndryshim prej tij, nuk luan ne mbrojtje, por si mesfushor anesor dhe ka disa te dhena shume te mira te cilat e bejne ate nje element premtues per te ardhmen e kuqebluve./SHKODRA-SPORT.COM/