Kampionati i Kategorise Superiore nuk do te nise as kete fundjave dhe per kete arsye ekipet jane vene ne levizje per te zhvilluar serish ndeshje miqesore.

Disa prej tyre madje do te luajne edhe sot, nderkohe qe te Vllaznia janë duke menduar për zhvillimin e një tjetër ndeshje miqësore ne fundjave.

Ende nuk është e qartë se përballë kujt kundërshtari do të luhet, megjjithatë drejtuesit duan që të jenë sërish në fushë për të mbajtur skuadrën në tonus.

Nje ide eshte per t’u ndeshur me ekipin e Laçit, por problemi eshte se ashtu si Vllaznia edhe Laçi jane duke kryer punime ne stadiumet e tyre dhe per rrjedhoje nuk mund ta luajne kete ndeshje aty. Nese nuk gjejne fushe tjeter, nuk perjashtohet mundesia qe shkodranet te shohin mundesine per te gjetur nje kundershtar tjeter per miqesoren e kesaj fundjave.

Vllaznia deri më tani ka zhvilluar 10 ndeshje miqësore, nga të cilat ka fituar 4, barazuar po aq dhe humbur 2 prej tyre./SHKODRA-SPORT.COM/