Duhej te zyrtarizohej sot si pjese e Vllaznise pasi te kishte firmosur kontraten, por ne fakt nuk ka ndodhur keshtu

Per rrjedhoje Gilman Lika nuk do te jete pjese e skuadres per sezonin e ri. Kjo duket e sigurte nje dite para afatit perfundimtar te mbylljes se merkatos.

Ndonese gjate dites se djeshme u be fakt i kryer rikthimi i ish- kapitenit, “Shkodra Sport” meson se gjerat kane marre rrjedhe tjeter. Lika ka biseduar serish sot me drejtuesit e Vllaznise dhe ketu diçka ka ngecur.

Nuk merret vesh nese kane qene detajet financiare te kontrates apo kohezgjatja e saj shkaku i mosdarkordesimit perfundimtar mes paleve, por ajo qe mbetet eshte se takimi nuk eshte mbyllur me shtrengim duarsh.

Ne kete menyre, tani qe Lika nuk vjen tek Vllaznia nuk besohet te kete ndonje emer tjeter qe do te rregjistrohet ne listen e saj te federimit per pjesen e pare te sezonit te ri./SHKODRA-SPORT.COM/