Pasditen e sotme ka ardhur rezultati i tamponit qe ka rezultuar pozitiv dhe kesisoj per mbrojtesin e Vllaznise Erdenis Gurishta tashme nis nje periudhe dyjavore karantine.

Sakaq, fizioterapisti i kuqebluve Ilirjan Haxhaja ka publikuar pak minuta me pare nje foto me kapitenin aktual te Vllaznise dhe perpos kesaj, ka dhene edhe disa deteje ne lidhje me gjendjen e tij.

“Gurishta është mirë me shendet, i kaloi sintomat e rënda. Po merr mjekimin në shtëpi. Shërim të shpejtë gjigandi. Të presim shpejt në ekip”- shkruan Haxhaja.

Paniku i pare tashme ka kaluar dhe Gurishta ndjehet mire. Ai kuptohet qe do te qendroje ne shtepi dhe do te beje kujdes ndaj familjareve por do te kthehet shpejt.