Pak kohe me pare u provua tek Porto, por Marçelino Preka firmos tek Bylis ne Ballsh. Ky eshte tashme nje realitet dhe 17 vjeçari shkodran nga sot ka firmosur nje kontrate profesioniste ne kategorine Superiore te futbollit shqiptar.

Mbrojtesi shtatelarte i KF Shkodra qe eshte edhe pjese e kombetares se kesaj moshe, ne kete menyre do te nise nje aventure te re ne Shqiperi ndonese ka kaluar disa prova ne Itali e se fundi ne Portugali.

Lajmin per firmosjen e kontrates me Bylisin e ka bere te ditur vete klubi ballshiot qe permes faqes zyrtare te tij shkruan:

Zyrtare

Dy talente behen pjese e sk
uadres sone dhe projektit qe kemi per te tashmen fhe te ardhmen…

Talenti shkodran Marselino Preka i cili u testua te Porto pak kohe me pare si dhe Klaus Alinani qe lujti me Luftetarin jane prezantuar nga presidenti i klubit, Besnik Kapllanaj.

Marselino Preka dhe Klaus Alinani jane grumbulluar edhe nga Kombetaret e moshave dhe jane lojtare me shume te ardhme.

I urojme mireseardhjen dhe suksese!