Eshte hedhur pasditen e sotme në Nion të Zvicrës, shorti Ligës së Kampioneve, kur 32 skuadrat mësuan undërshtarët me të cilët do të përballen në grupet përkatëse.

Futbollisti i Kombëtares, Myrto Uzuni, do të ketë përballë Mesin dhe Ronaldon, teksa goglat e kanë vendosur skuadrën e Ferencvaroshit në Grupin G së bashku me Juventusin, Barcelonën dhe Dinamon e Kievit.

Përballje interesante do të jetë edhe ajo në Grupin B mes Interit dhe Real Madridit, që do të kenë në grup edhe Shakhtar Donjtesk dhe Borusia Mynshenglabah.

Short realivisht i kënaqur për Lacion e shqiptarëve. Të kartërit janë pozicionuar në Grupin F së bashku me Zenit, Boruisia, Dortmund dhe Klub Bryzh, teksa shanset për kualifikim duken reale.

GRUPI A:

Bajern Mynih

Atletiko Madrid

Salcburg

Lokomotiva e Moskës

GRUPI B:

Real Madrid

Shakhtar Donjetsk

Interi

Mynshengladbah

GRUPI C:

Porto

Mançester Siti

Olimpiakos

Marsejë

GRUPI D:

Liverpul

Ajaks

Atalanta

Midtylland

GRUPI E:

Sevija

Çelsi

Krasnodar

Ren

GRUPI F:

Zenit

Borusia Dortmund

Lacio

Klub Bryzh

GRUPI G:

Juventus

Barcelona

Dinamo Kiev

Ferencvarosh

GRUPI H:

PSG

Mançester Junajtid

Lajpcig

Basakshehir