Pas Milanit dhe Ajax, një tjetër klub evropian interesohet për shërbimet e mbrojtësit të Atalantas, Berat Gjimshiti.

Bëhet fjalë për klubin e Fulham në Premier League, të cilët ia kanë vënë syrin futbollistit të kombëtares shqiptare.

Sipas medieve italiane, drejtuesit e klubit anglez, kanë bërë edhe ofertën e parë zyrtare për Gjimshitin.

Plot 19 milionë euro i ka ofruar Fulham ekipit të Atalantës për kartonin e 27 vjeçarit. Ndërsa mbrojtësi shqiptar i kanë ofruar një pagë prej 2.5 milionë eurosh. Mbetet për t’u parë.