Eni Imami është infektuar me Coronavirus. Pas lajmit të publikuar në media, është vetë lojtari kryeqytetas që ka reaguar në rrjetet sociale duke treguar se gjendja e tij shëndetësore është e mirë.

Ai zbulon se ndihet i lodhur dhe ka pak temperaturë, megjithatë duket se nuk është i shqetësuar dhe uron që orët në vazhdim të përmirësohet.

“Dolëm te kronika e zezë se vetëm këtu kishte mungu emri im. Gjithsesi përveç se pak temperaturë dhe lodhje fizike, shyqyr Zotit jemi mirë me tjerat”, ka thënë ai.

Kujtojmë që këtë sezon, ai u transferua te Vllaznia për të dhënë kontributin e tij në krahun e majtë të mbrojtjes./newsport/