Ish- sulmuesi i Vllaznise, Silvio Rodrigues Pereira Junior duket se e ka nisur mbare sezonin ne rradhet e skuadres se tij te re, Kesla FK ne Azerbajxhan.

Ai ka shenuar serish per kete skuader dhe ky eshte goli i dyte per sulmuesin brazilian duke qene kesisoj golashenuesi kryesor i saj deri ne keto momente.

Ne ndeshjen e luajtur ne transferte ndaj ekipit Sabah FK, Kesla ka fituar me rezultatin 2-0. Lojtari qe zhbllokoi rezultatin ka qene pikerisht Junior ne minuten e 54-te nderkohe qe Kesla ka shenuar edhe nje gol te dyte ne minuten e 90-te duke e konsoliduar rezultatin dhe duke marre nje fitore me vlere.

Pas javes se peste te kampionatit azerbajxhanas, Kesla e Junior ndodhet ne vend te dyte dhe braziliani deri me tani e ka justifikuar investimin e bere nga drejtuesit e klubit.

Ai vjen tek kjo skuader pas nje sezoni e gjysem te kaluar tek Vllaznia ku ndonese kishte oshilacionet e veta, ishte sulmuesi dhe golashenuesi kryesor i saj./SHKODRA-SPORT.COM/