Boksieri 18 vjeçar shkodran Besjor Gjetaj ka zene vendin e pare ne turneun nderkombetar “Lah Nimani” qe u zhvillua ne Prishtine te Kosoves.

Ai ka konkurruar ne peshen 69 kilograme dhe perballe ka patur boksierin kosovar Bleart Rexhepi ndaj te cilit ka dominuar ne te gjitha drejtimet duke e fituar paster ndeshjen.

Kete e tregon edhe rezultati 5-0 ne favor te tij dhene ne fundin e takimit nga arbitrat e ndeshjes. Gjetaj ka bere nje ndeshje

Turneu “Lah Nimani” ka qene i 12-ti rradhazi qe zhvillohet nga Federata e boksit te Kosoves, por kete here me me boksiere të rinj. Pjesemares ishin boksieret nga Shqiperia, Maqedonia dhe Kosova.

Suksesi i Besjor Gjetaj ne kete turne eshte treguesi i nje karriere gjithnje e ne rritje dhe padyshim qe pas triumfit ne Kosove, do te kete edhe shume te tjere ne vazhdim./SHKODRA-SPORT.COM/