Marash Kumbulla është padyshim një nga lojtarët më të talentuar të Kombëtares shqiptare. Qendërmbrojtësi këtë merkato bëri hapin e madhe duke u transferuar nga Hellas Verona te Roma.

Kumbulla është bashkuar me kombëtaren kuqezi për dy ndeshjet e National League për sfidat ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë dhe këtë herë për fat të mirë nuk është i dëmtuar dhe plotësisht I gatshëm për të zbritur në fushë.

Me anë të një postimi në faqen e tij në Instragram, 20-vjeçari është shprehur me fjal zemre për kombëtaren kuqezi.

“Gjithmonë krenar që jam pjesë e ekipit kombëtar shqiptar. Forca shqipëri”, shkruan Kumbulla në postimin e tij./newsport/