Na rastis shpesh te degjojme dhe te lexojme deklarata sportistesh te cilet para nje ndeshje te rendesishme deklarojne me optimizem se do te japin me shume se 100 perqindshin e tyre ne fushen e lojes.

Keshtu ka deklaruar edhe sot futbollisti i kombetares shqiptare Rei Manaj ne prononcimin e dhene per mediat para ndeshjeve qe ekipi yne perfaqesues do te luaje ndaj Kazakistanit dhe Lituanise.

“Të japim më shumë se 100% dhe t’i fitojmë dy kualifikueset e tetorit”- do te deklaronte lojtari i repartit sulmues te perfaqesueses kuqezi.

Por kjo gje nuk i ka pelqyer ish- futbollistit te Vllaznise dhe kombetares shqiptare Roland Luçi i cili ka reaguar ne nje shkrim te bere ne lidhje me deklaraten e ketij lojtari dhe shkruan:

“Nuk mund te jepet me shume se 100 per qind, thuaj atij djalit.100 % eshte maksimumi teorik i forcave qe disponon njeriu, nuk ka as 101 e 102 apo 120 %”./SHKODRA-SPORT.COM/