Vllaznia e basketbollit te meshkujve eshte shume prane firmes me nje tjeter lojtar amerikan. Behet fjale per Kevin Oberweiser.

32 vjeçari pritet te jete perforcimi i rradhes ne kuqeblute ne perpjekjet e tyre per te ndertuar nje ekip cilesor per sezonin e ri ku do te synojne fitimin e titullit te 10-te kampion.

Tre dite me pare, ekipi i Vllaznise zyrtarizoi marrjen e Quincy Harding dhe Ricky Madisom. Ata tashme kane mberritur ne Shkoder dhe kane nisur stervitjen me ekipin.

Tashme pritet edhe Kevin Oberweiser. 24 vjeçari eshte 1.88 m i gjate dhe pritet te jete kesisoj amerikani i trete qe do t’i bashkohet Vllaznise per sezonin e ri.

Perpos synimeve ne kampionat e kupe, ekipi shkodran siç dihet do te jete pjesmarres edhe ne Ligen Unike dhe per kete arsye do t’i duhet te perforcohet sa me shume per t’u paraqitur sa me mire ne kete kompeticion ku do te jene pjesmarrese ekipet me te mira te Shqiperise dhe Kosoves./SHKODRA-SPORT.COM/