Eliminim i dhimbshëm për Kosovën. Dardanët nuk ia kanë dalë dot në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, duke u eliminuar nga Maqedonia me rezultatin 2-1, duke bërë që ëndrra Euro 2021 të shuhet! 

Të 3 golat u realizuan në pjesën e parë, duke i siguruar kështu kualifikimin për në finale maqedonasve. Autogoli i Kolollit dhe goli i Velkovskit vulosën këtë sfidën, ndërkohë që për “dardanët” barazoi shifrat përkohësisht, Hadërgjonaj.

Në fundin e ndeshjes, futbollistët e Kosovës, nuk i kanë kursyer lotët, teksa Aliti shpërdoroi një shans ideal për të barazuar sfidën, teksa u ndal në vijën fatale nga portieri.

FT: MAQEDONIA E VERIUT – KOSOVË 2-1

Kololli (autogol) 16′, Velkovski 33′  / Hadërgjonaj 29′