Sot në orën 20:45 Maqedonia e Veriut pret Kosovën në duelin e “Play Off-it” në Ligën e Kombeve.

Kosova do të ketë ndeshjen e vështirë për shkak të mungesave dhe në rast fitore do të jetë vetëm një hap larg kualifikimit historik në Kampionatin Europian.

Para ndeshjes ka reaguar edhe sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica, i cili në pamundësi t’i ndihmojë shokët e skuadrës ka dhënë një mesazh motivues.