Lajme të këqija për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja në prag të dy ndeshjeve në Ligën e Kombeve për muajin tetor, atë ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë.

“Panorama Sport” mëson se sulmuesi Myrto Uzuni dhe mbrojtësi, Jon Mersinaj nuk do të jenë të gatshëm për Kombëtaret për dy ndeshjet e radhës.

Mbrojtësi ka shfaqur probleme muskulore, ndërsa sulmuesi beratas ka probleme në gju.Lojtarëve do u duhen disa ditë terapi, pas rezonancave të kryera ditën e sotme.

Një fat i keq ky për sulmuesi Uzuni, i cili vinte në Kombëtare pas një formë të shkëlqyer te Ferencvaroshi dhe shpresonte që të aktivizohej në dy ndeshjet e radhës, pasi në ndeshjet e kaluara ka gjetur shumë pak hapësira nën drejtimin e Rejës.