Shqipëria do të luajë sot kundër Kazakistanit në transfertë në kuadër të Ligës së Kombeve. Për kuqezinjtë fitorja është i vetmi opsion, ndërsa trajneri Edi Reja ka bërë me dije formacionet zyrtare.

Për herë të parë, do ta nisin nga minuta e parë Marash Kumbulla, Sherif Kallaku dhe Armando Broja. Ndërkohë më poshtë iu njohim me 11-shet titullare:

Kazakistani: (5-3-2)  Pokatilov, Bistrov, Maroçkin, Jernalov, Kerimzhanov, Sumjumbajev, Kuat, Tagibergen, Abiken, Zainutdinov, Aimbetov.  Trajner: M. Bilek

Shqipëria: (3-5-2) Berisha, Kumbulla, Gjimshiti, Dermaku, Trashi, Veseli, Bare, Abrashi, Kallaku, Broja, Manaj. Trajner E. Reja