U zhvilluan ndeshjet e treta të Ligës së Kombeve për Grupin 4 të Ligës C.

Pas sfidave të sotme Kazakistan-Shqipëri 0-0 dhe Lituani-Bjellorusi 2-2, të gjitha skuadrat kanë grumbulluar nga 4 pikë secila.

Falë golavarazhit më të mirë, Kazakistani kryeson dhe ndiqet nga Shqipëria, që ka golavarazh të njëjtë, por ka realizuar një gol më pak.

Bjellorusia mban vendin e tretë, kurse Lituania vendin e katërt.

Kuqezinjtë hodhën tjetër hap fals sot në Kazakistan, ndërsa pas 3 ditësh i pret një transfertë e vështirë, ajo në Lituani.