Është mbyllur në barazim pa gola sfida mes Kazakistanit dhe Shqipërisë e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Një performancë jo bindëse për të besuarit e Edi Rejës, të cilët edhe pse kishin përballë një kundërshtar jo shumë të fortë, nuk arritën të dominonin.

Në 3 ndeshje të zhvilluara, Shqipëria ka arritur të sigurojë vetëm 4 pikë, ndërkohë që pas 3 ditësh, kuqezinjtë do të përballen sërish në transfertë, ndaj Lituanisë.

FT: KAZAKISTAN – SHQIPËRI 0-0

Kazakistani: Pokatilov, Bistrov, Maroçkin (46′ Bejsebekov), Jerlanov, Kerimzhanov, Sujumbajev, Kuat, Tagybergen, Abiken, Zainutdinov, Aimbetov
Trajner: M. Bilek

Shqipëria: Berisha, Kumbulla, Gjimshiti, Dermaku, Veseli, Kallaku, Abrashi (86′ Laçi), Bare, Trashi (82′ Memolla), Broja, Manaj (82′ Seferi)
Trajner: E. Reja

KV: Sujumbajev, Bistrov / Broja, Dermaku