Ne barazim 0-0 eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes miqesore ne mes Dinamos dhe Vllaznise. Ndonese kuqeblute kane luajtur disi me mire, ata nuk kane arritur dot te shenojne ne porten dinamovite.

Rastin me te paster e ka patur sulmuesi Dilaver i cili ne minuten e 38-te ka shperdoruar nje mundesi te shkelqyer per te shenuar.

Ndeshja po luhet ne kompleksin “Internacional” ne Peze- Helmes dhe po u sherben te dy ekipeve per te pare gjendjen e tyre ne pritje te nisjes se kampionateve.

Vllaznia siç dihet ka disa mungesa ne kete ndeshje dhe konkretisht ato te Gurishtes, U.Hoxhes, Isaevskit, Markut, Isufit, Imamit, Bardulles, Çobes.

DINAMO- VLLAZNIA 0-0

Dinamo: Bakaj, Paterni, Pere, Boci, Hidri, Berberi, Fejzaj, Kolgega, Diogo Da Silva, Pontrelli, Djidjiwa. TR: F. Cammarata

Vllaznia: Zogoviç, Lekaj, Adili, Shehi, N. Hoxhaj, Krymi, Kruja, Jonuzi, Victor da Silva, Imeri, Dilaver. TR: Th. Brdariç

Arbitër: Daniel Vrapi

DINAMO- VLLAZNIA 0-0

Dinamo: Bakaj, Paterni, Pere, Boci, Hidri, Berberi, Fejzaj, Kolgega, Diogo Da Silva, Pontrelli, Djidjiëa. TR: F. Cammarata

Vllaznia: Zogoviç, Lekaj, Adili, Shehi, N. Hoxhaj, Krymi, Kruja, Jonuzi, Victor da Silva, Imeri, Dilaver. TR: Th. Brdariç

Arbitër: Daniel Vrapi