Burreli i sivjetem ka ndryshuar teresisht jo vetem ne perberje por edhe ne objektiva. Nese deri para pak muajsh matjanet i gezoheshin qendrimit ne kategorine e pare, ne sezonin e ri synimet do te jene krejt te tjera teksa do te synohet ngjitja ne Superlige.

Ka ndodhur keshtu ky ndryshim rrenjesor sepse drejtuesit e klubit kane vendosur te investojne dhe per kete arsye, ia kane besuar drejtimin e ekipit nje trajneri te suksesshem siç eshte Samuel Nikaj.

Dhe kuptohet qe ai do te kerkonte lojtare cilesore duke u bazuar kryesisht tek ata qe njihte me mire dhe ua dinte vlerat. Shkodranet sigurisht qe do te ishin ne krye te listes.

Perpos Dritmir Becit qe ishte edhe vjet pjese e ekipit, ai mori edhe Jasmin Rraboshten, Uendi Vecajn, Denis Dycen dhe Donat Tomen.

Ne kete foto jane tre prej tyre, pikerisht Beci, Rraboshta dhe Dyca, qe per koinçidense jane shtyllat e mbrojtjes, mesfushes dhe sulmit te Burrelit ne sezonin e ri./SHKODRA-SPORT.COM/