Ne fundin e sezonit kemi shkruar per te sepse brenda tre ditesh luajti tre ndeshje dhe i perballoi me sukses. Fillimisht me ekipin Vllaznia U17, me pas me kombetaren e kesaj moshe dhe diten tjeter me Vllaznine B.

Shumekush e quajti nje “budallallek” nje gje te tille sepse kishim te benim vetem me nje 17 vjeçar, por ne fakt kemi te bejme me nje futbollist shume te pergatitur.

Spahija perpos stervitjes qe ben rregullisht me ekipin, ka angazhuar edhe nje trajner personal te gjimnastikes dhe nje tjeter te atletikes, me te cilet synon te plotesohet ne te gjitha drejtimet.

Kete sezon tashme ai eshte bere pjese e ekipit Vllaznia U19 dhe ndonese sezonin e kaluar me ekipin e 17 vjeçareve ka luajtur me se shumti ne rolin e mbrojtesit te majte, tani eshte ndryshe.

Trajneri Luan Zmijani e ka vendosur ne qender te mbrojtjes dhe sebashku me Paloken kane formuar nje dyshe shume interesante. I sigurte ne lojen ne ajer, Spahija edhe me kembe luan mire me topin duke qene nje garanci ne prapavije.

Ai ka qene kontigjent i kombetares U17 dhe konsiderohet nje element me shume te ardhme, per me teper qe mund te luaje ne disa pozicione dhe kjo ka bere qe te jete nje lojtar i preferuar nga trajneret./SHKODRA-SPORT.COM/