Ka ardhur ne janar te Vllaznia dhe do te qendroje gjate ne Shkoder sepse gjate veres ka rinovuar edhe per dy sezonet e ardhshme.

Shqiptari i Maqedonise se Veriut Mevlan Adili eshte kthyer ne nje pike referimi tek skuadra kuqeblu dhe me lojen e tij ofron siguri per qendren e mbrojtjes.

Numri 4 i ekipit shkodran pas ndeshjes miqesore me Dinamon e cila u mbyll ne barazim 0-0 ka dhene nje interviste per RTSH ku eshte shprehur:

“Ne kete ndeshje ndaj Dinamos, problėm ishte pàk fusha se nuk kemi luajtur më parë në bar sìntetik. Kemi bērë stērvitje mjàft të mìrë dhe kemì ekip kualìtativ.

Mėndoj që duhet të domìnojmë kur kemì ekipe më pàk kualìtative pērballë. Çdò stērvitje japìm maksìmumin, jam krėnar që jam në këtë skuadër.

Trajneri pùnon me stilìn gjerman dhe asgjē nuk ia le rastësìsë. Bojkotì sjėll dēme të futbollistët dhe shpresojmē që presidentët të gjejnē gjuhēn e pērbashkët dhe t’ia nisìm sa më shpėjt.