Është hedhur sot në 11:00 në ambientet e “Air Albania Stadium” shorti i Kategorisë së Dytë në futbollin shqiptar. Skuadrat që do përballen këtë sezon do jenë të ndara në dy grupe, përkatësisht atë A dhe B.

Në grupin e jugut, ndryshe nga ai I veriut do të jetë një skuadër më pak, pra 13. Kështu, një nga skuadrat do të duhet ta bëjë pushim një javë.

Zyrtarët e FSHF-së, njësoj si me shortin e Kategorisë së Parë, edhe sot nuk kanë përcaktuar asnjë datë për sezonin e ri, teksa kalendari është pa data të caktuara.

Grupi A, java 1

Internacional – Valbona

Tërbuni – Shkumbini

Spartaku – Iliria

Mirdita – Shënkolli

Luzi 2008 – Gramshi

Klosi – Ada

Sopoti – Bulqiza

Grupi B, java 1

Albpetrol – Butrinti

Memaliaj – Naftëtari

Këlcyra – Skrapari

Përmeti – Gramozi

Delvina – Maliqi

Devolli – Tepelena

Labëria (pushim)