Prej nje vit e gjysem gati, ishte larguar nga volejbolli, megjithate eshte rikthyer serish tek sporti i saj i preferuar.

Shqipe Molla prej pak ditesh i eshte bashkuar ekipit te Vllaznise ne stervitje. Ka qene trajnerja Nora Deda ajo qe mesa duket e ka bindur kete sportiste qe te ndryshonte mendim pas shume bisedave qe ka bere me te.

Molla para me teper se nje viti vendosi te brakstiste jo vetem Vllaznine por edhe volejbollin dhe u duk se kjo do te ishte lamtumira perfundimtare prej ketij sporti, por ja qe ndodhi ndryshe.

Trajnerja e re e ekipit shkodran Nora Deda, duke pare boshllekun e krijuar nga largimi i 5 lojtareve, ka pare te gjitha mundesite per ta plotesuar ekipin dhe nje nder synimet qe i vuri vetes ka qene rikthimi i Molles.

Dhe ja doli. Kujtojme qe kjo e fundit gjate vitit te kaluar eshte vleresuar si nje prej “volejbollisteve te shekullit” te Sk Vllaznia, ne kuadrin e festimeve te 100 vjetorit te tij./SHKODRA-SPORT.COM/