Pasditen e sotme, kampionët e vendit, futbollistet e Tiranes u përballën me Besën e Kavajës, në një ndeshje që u mbyll me rezultatin e ngushtë 1-0.

Duhet thene se ne formacionin kavajas ne kete takim kane qene edhe tre futbollistet shkodrane qe jane pjese e tyre ne kete sezon.

Behet fjale per mbrojtesit Armenis Kukaj dhe Egzon Shimaj si dhe per mesfushorin Alsid Tafili. Te tre ata konsiderohen lojtare te rendesishem per Besen.

Stafi teknik dhe drejtuesit e klubit besojne shume tek aftesite e ketyre futbollisteve dhe prandaj Tafili, Kukaj e Shimaj konsiderohen pika kyçe te skuadres se tyre.

Besa ne sezonin e ri synon te jete nje nga ekipet pretendente per ngjitjen ne Kategorine Superiore, megjithate nuk do ta kete te lehte sepse jane disa ekipe qe synojne kete gje./SHKODRA-SPORT.COM/