Mbrojtësi holandez, Virgil Van Dijk u dëmtua në ndeshjen e fundit dhe pritet të mungojë të paktën 6 muaj.

Gjatë kohës sa është jashtë Van Dijk, Matip dhe Gomez do të jenë dyshja që do të startojnë në shumicën e ndeshjeve.

“Sky Sports” ka bërë një listë të mbrojtësve nga akademia e Liverpool që mund të jenë në ekipin e parë deri sa të kthehet Van Dijk.

Emrat e përmendur janë: Rhys Williams, Sepp van den Berg dhe Nathaniel Phillips.

Pa dyshim që më favoriti nga të tret është van den Berg i cili u ble sezonin e kaluar dhe Klopp e ka të preferuar.