Debutim ëndrrash i Marash Kumbullës në Kupat e Europës me Romën. Gol dhe fitore ndaj Young Boys. Pas ndeshjes, 20-vjeçari shqiptar tha për “Sky Sport”:

“Ishte një debutim i pabesueshëm, shënova dhe falë golit tim fituam. Jam më i lumtur me ekipin sesa me golin personal.

Në pjesën e parë ata bënë më shumë presion, ne luftuam por kjo është normale në këtë fushë. Në pjesën e dytë kemi pasur më shumë kontroll të lojës dhe më shumë shanse.

A jam ndjerë gati për kalimin te Roma? Kjo falë vetëm ekipit, trajnerit dhe stafit që më bëri të integrohem menjëherë: pa to nuk do të ishte e mundur.

Golin ia dedikoj skuadrës, ne fituam në një fushë të vështirë”.