Vllaznia thuajse eshte sheruar teresisht nga covid-19. Ndonese u prezantua ne media si skuadra qe kishte me shume lojtare te prekur nga ky virus, tashme ky nuk eshte me problem.

Diten e sotme edhe dy futbolliste te tjere nga ata te cilet kishin rezultuar me pare pozitiv, tashme e kane kaluar dhe pas testit te dyte qe kane bere, kane rezultuar negativ.

Si rrjedhoje ata kane lene karantinen dhe ne stervitjen e sotme i jane bashkuar ekipit duke u vene ne dispozicion te trajnerit Brdariç.

Behet fjale per mbrojtesin shqiptaro- maqedonas Mevlan Adili dhe sulmuesi brazilian Victor da Silva. Siç e shikoni edhe nga kjo foto e bere ne stervitjen e sotme, te dy ata kane qene te pranishem ne stervitje.

Tani te vetmit futbollistet qe jane ende ne karantine, jane Christopher Mandiangu dhe Ismael Dunga. Ata e kane bere testin e dyte dhe jane duke pritur pergjigjen e tij por me shume mundesi do te rezultojne negativ sepse nuk kane asnje shqetesim./SHKODRA-SPORT.COM/