Bayern Munich ka marrë një tjetër fitore të thellë në Bundesliga.

Kampionët e Bundesligas kanë fituar me rezultatin 5-0, në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurt.

Robert Leëandoëski ishte njeriu i ndeshjes, duke shënuar tri gola, për të vendosur edhe një rekord në Bundesliga, me 11 gola në pesë ndeshjet e para.

Leëandoëski shënoi në minutat 10’, 26’ dhe 60’. Rezultatin final në këtë takim e vulosën Leroy Sane, me golin e shënuar në minutën e 72’ dhe Leon Goretzka me golin e minutës së 90′.

Pas kësaj fitore, Bayern pozicionohet në vendin e dytë me 12 pikë të grumbulluara.