Shkon ne pese numri i basketbollisteve amerikane te Vllaznia. I rradhes qe ka mberritur pak minuta me pare ne aeroportin e Rinasit eshte Amos Harris.

24 vjeçari luan në pozicionet 1 dhe 2 dhe pritet te jete nje element shume i rendesishem ne dispozicion te trajnerit Bilali.

Perpara Harris, kane ardhur ne Shkoder edhe amerikanet e tjere Quincy Harding, Ricky Madisom, Danny Lawhorn dhe Kevin Oberweiser.

Vllaznia duket e vendosur ne synimet e saj per ta fituar me çdo kusht kete sezon titullin e 10-te kampion dhe per kete arsye, presidenti Xhaferi nuk po heziton te shpenzoje per te sjelle ne skuader lojtare cilesore./SHKODRA-SPORT.COM/