Vllaznia vijon përgatitjet për nisjen e sezonit të ri. Te shkodranët ka shetësuar muajin e fundit pandemia e Covid-19, me disa lojtarë të kuqebluve që u testuan pozitiv.

Tanimë gjendja duket nën kontroll, teksa lojtarët ia kanë hedhur virusit duke u kthyer në stërvitje. I fundit që e ka bërë një gjë të tillë ka qenë Aleksandër Isaevski.

Mbrojtësi maqedonas prej ditësh ishte në karantinë të detyruar, duke munguar në stërvitje. Pas testit të fundit negativ, lojtari është bashkuar me grupin duke qenë gati për nisjen e mundshme të sezonit.

Tashme presin pergjigjen edhe Dunga dhe Mandiangu qe jane dy futbollistet e fundit qe ende nuk kane dale nga karantina dhe me to duket se mbyllet edhe historia e covid-19 te Vllaznia.