Paraqitja e mira ne fushen e lojes dhe mbi te gjitha goli i shenuar i cili i dha fitoren ekipit te tij Jezero ne ndeshjen ne transferte ndaj Rudarit, kane bere qe sulmuesi shkodran te vleresohet maksimalisht.

Si rrjedhoje, ai eshte perfshire ne 11-shen me te mire te javes se 10-te te kampionatit malazez te futbollit.

Kuptohet qe e meriton kete gje sepse ka shenuar nje super-gol dhe per me teper, nje gol me vlere trepikeshe per ekipin e tij.

Ne formacionin me te mire te javes ne fakt Mujeci nuk eshte i vetmi shqiptar i perfshire ne te.

Pjese e tij jane edhe dy futbollistet e ekipit Deçiç te Tuzit, pikerisht mbrojtesi Rudoviç dhe sulmuesi Camaj./SHKODRA-SPORT.COM/