Vllaznia do te zhvilloje nje tjeter ndeshje miqesore diten e neserme. Fakti qe kampionati nuk nisi as kete fundjave, ka bere qe stafi teknik te mendoje per ta plotesuar kete boshllek me nje tjeter perballje miqesore.

Kuqeblute do te luajne neser ne oren 14:00 ne stadiumin “Redi Maloku” te Fushe- Krujes perballes Kastriotit, skuader me te cilen jane ndeshur edhe me pare.

Njoftimi per zhvillimin e kesaj ndeshje eshte publikuar ne faqen zyrtare te klubit shkodran pak minuta me pare.

Kujtojme qe keto dy ekipe paten luajtur para dy muajsh por ndeshja nuk pat perfunduar pasi nje nga lojtaret e Kastriotit theu kemben dhe loja u nderpre ne minuten e 57-te kur rezultati ishte 1-0 ne favor te Vllaznise.

Tashme Vllaznia dhe Kastrioti do te luajne perseri me njeri- tjetrin dhe kuptohet qe prej takimit te pare kane ndryshuar shume gjera tek te dy ekipet./SHKODRA-SPORT.COM/