Rikthehet futbolli në Shqipëri. Kategoria e Parë dhe ajo e Dytë do të ngrenë siparin këtë fundjavë.

Burime për “Panorama Sport”, pranë FSHF bëjnë me dije se Kategoria e Parë do të fillojë ditën e shtunë, ndërsa Kategoria e Dytë një ditë më vonë, pra ditën e dielë.

Rikthehet në këtë mënyrë futbolli në Shqipëri, i cili ende nuk ka filluar për sezonin e ri. Ndërkohë, sipas të gjitha gjasave fundjavën e ardhshme pritet të nisë edhe Kategoria Superiore, por gjithsesi nesër do te ketë një ide më të qartë.

Java e parë e Kategorisë së Dytë: