Ish-sulmuesi italian, Bobo Vieri, shquhet për komentet e tij pikante. Një të tillë e ka bërë edhe pas ndeshjes Juventus-Barcelona, ku katalanasit triumfuan me rezultatin 0-2. Në një prononcim për “CBS Sports”, Vieri u shpreh:

“Barcelona ishte mahnitëse. Nuk e di sesi ata arritën të humbisnin kundër Realit. Juventusit kishte mundësi t’i shënonte gjashtë apo shtatë gola me lehtësi. Luajti për mrekulli.

Mesi është magjistar, ai është Herri Poteri i futbollit. Kur ai të ndalet së luajti unë do ta hedh TV-në. Nuk do të punoj në TV më, do të shikoj Netflix, sepse kur ai mos luaj më nuk kam çfarë të shikoj tjetër”, deklaroi Vieri.

Vleresimet per Messin kesisoj jane maksimale dhe per rrjedhoje ai vazhdon te jete ne qender te vemendjes me lojen dhe golat qe ai vazhdon te shenoje per Barcelonen.