Në grupin A, Tirana përballet me Shkumbibnin, Laçi pret Vorën, ndërsa Teuta luan ndaj Tërbunit. Përballje interesante dhe e bukur, do të jetë ajo mes Flamurtarit dhe Dinamos, me të dyja skuadrat që do kërkojnë fitoren.

Përballjet e tjera në këtë grup janë: Bylis-Veleçiku, Kastrioti-Burreli, Besëlidhja-Egnatia, Korabi-Erzeni.

Interesante janë edhe përballjet në grupin B, ku Kukësi përballet me Maliqin, Skënderbeu me Tomorin, Partizani me Ilirinë dhe Vllaznia me Devollin.

Përballjet e tjera në këtë grup janë: Luftëtari-Elbasani, Apolonia-Turbina, Pogradeci-Oriku dhe Lushnja-Besa.