Trajneri i ri i Ades Admir Mehja nuk ka humbur kohe pas emerimit ne krye te kesaj skuadre dhe ka nisur punen me te.

Kuptohet qe koha nuk flet ne favor te tij, megjithate trajneri i ri i velipojakeve eshte duke bere maksimumin per te ndertuar nje skuader konkurruese.

Ndonese kontigjenti i lojtareve qe ka patur ne dispozicion fillimisht nuk ka qene aq i madh, ai ia ka dale te sjelle ne skuader disa lojtare cilesore.

Dhe baza e saj do te jene futbolliste si Ani Ferhati, Fatjon Marku, Frederik Hila, Eldin Pateriku, Ardi Frroku, Ibrahim Fakja, Danjel Marku etj.

Objektivi i pare i Ades do te jete sigurimi i qendrimit ne kategori dhe me pas, mund te pretendohet edhe per me shume. Trajneri Mehja e ka marre me shume deshire kete detyre dhe do te perpiqet te beje me te miren e tij./SHKODRA-SPORT.COM/