Diten e sotme ka nisur edhe kampionati i kategorise se pare dhe ne Burrel vendasit kane pritur ne stadiumin “Liri Ballabani” ekipin e Veleçikut.

Ne fund te 90 minutave eshte fiksuar rezultati i thelle 5-2 per vendasit te cilet treguan edhe njehere tjeter se sivjet do jene nder ekipet pretendente te kesaj kategorie.

Djemte e trajnerit Samuel Nikaj nuk e kane vene asnjehere ne diskutim fitoren ndaj koplikasve dhe ajo qe te ben pershtypje eshte se nga pese golat qe ata kane shenuar, tre prej tyre mbajne firmen e futbollisteve shkodrane.

Ka qene Uendi Vecaj qe ka shenuar dy here ne kete ndeshje, ndersa nuk ka munguar edhe goli i sulmuesit Jasmin Rraboshta.

Dy golat e tjere jane shenuar nga Rexhepi dhe Pllana ndersa per Veleçikun te dy golat mbajne firmen e sulmuesit Ditmir Ujkaj./SHKODRA-SPORT.COM/