Manchester City kërkon të mposhtë kampionët e Liverpool, ndërkohë që trajneri Pep Guardiola duhet t’i bëjë llogaritë pa sulmuesin Sergio Aguero.

Kjo përballje luhet ditën e dielw dhe nis prej orës 17:30 dhe do te jete nje perballje qe pritet me shume interes.

Guardiola ka folur përpara kësaj ndeshjeje dhe ka bërë një krahasim të goditur dhe shumë koherent me atë që po ndodh momentalisht në SHBA. City-Liverpool ai e shikon sikurse duelin Trump-Biden për “Shtëpinë e Bardhë”.

“Është një ndeshje e rëndësishme, por sikurse në Zgjedhjet Presidenciale të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të gjitha votat duhen të numërohen.

Ka shumë ndeshje për t’u luajtur deri në fund”, është shprehet Pep Guardiola. /abcnews/