Starti i kampionatit ka qene zhgenjyes per ekipin e Veleçikut qe ne kuadrin e javes se pare u mund te Burrel nga skuadra vendase me rezultatin 2-5.

Por duhet thene se ne kete takim trajneri Rustemaj nuk e ka patur te gjithe kontigjentin e lojtareve ne dispozicion.

Sakaq, kjo humbje tashme eshte lene pas dhe ne kampin koplikas kane nisur te mendojne per sfiden e rradhes, ate qe do te luhet neser ne fushen sportive “Reshit Rusi” ndaj Korabit.

Takimi do te startoje ne oren 14:00 dhe Veleçiku eshte i detyruar per te fituar sepse vetem ne kete menyre do te mundet te luftoje fort per te kapur objektivin qe ka, qendrimin ne kategorine e pare.

Sivjet veshtiresite jane edhe me te medha sepse kampionati eshte bere edhe me i forte, ndersa skuadra koplikase eshte dobesuar nga largimi i disa lojtareve cilesore, megjithate neser ndaj dibraneve padyshim qe objektiv do te jete vetem fitorja./SHKODRA-SPORT.COM/